MOL a lansat în România carburantul Racing Fuel 102+, la preţul de 14 lei litrul

Autor: Marius Vișan 06 dec. 2018 Știri auto

MOL a introdus în România benzina Racing Fuel 102+, un carburant adresat şoferilor pasionaţi de condus sportiv. Caracteristicile tehnice ale acestui tip de benzină conferă un raport de compresie bun, precum şi elasticitate la cuplul motorului. 

Preţul de vânzare este de 13,99 lei pe litru.

Racing Fuel 102+ este o benzină cu cifră octanică ridicată, de minimum 102 COR, şi nivel ridicat de oxigen, mărind raportul de compresie şi asigurând performanţă maximă motorului.

Carburantul MOL Racing Fuel 102+ poate fi achiziţionat din 4 staţii din Bucureşti precum şi din Braşov, Cluj şi Timişoara. 

 


Urmărește Promotor.ro pe Google News



Marius Vișan
Marius Vișan
În 2006, Marius Vișan a pășit cu entuziasm în lumea jurnalismului online, începând studiile la Facultatea de Jurnalism a Universității Hyperion. În paralel, a realizat stagii de internship la radio și într-o agenție de PR. A continuat să își aprofundeze cunoștințele cu un masterat în ... citește mai mult
Visan Marian
Visan Marian
Începând cu anul 2015, Marian Vișan s-a implicat în domeniul auto, însă experiența sa în jurnalismul online începe din 2006, în timpul studiilor la Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării. La vârsta de 18 ani a început să se familiarizeze cu mașinile odată cu obținerea permisului ... citește mai mult

Comentarii
Inchide